17 Ağustos Depremi Mesajları

17 Ağustos Depremi Mesajları

Sayfa İçeriği: 17 Ağustos Depremi Mesajları Kısa, 17 Ağustos Depremi Mesajları 2021, 17 Ağustos Depremi Mesajları Ve Sözleri, 17 Ağustos Depremi İle İlgili Mesajlar

Bu güzel sayfada sizler için 17 Ağustos depremi ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazır ettik. Sayfadaki 17 Ağustos depremi mesajlarını instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesaj ile paylaşın.

17 AĞUSTO DEPREMİ SÖZLERİ


Saat üçü iki geçe, ölüm uyandı bir gece ve insanlık sınandı, sesimi duyan var mı?


45 saniyede gelen felaket. O gün bu gün unutmadık.

17 ağustos 1999 depreminde ölen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz.

Bugün yaşamak gelmiyor içimden. Unutmadık, unutturmayacağız!

Biz, yıkılan bir şehrin ayakta kalan çocuklarıyız. Unutmadık, unutmayacağız.

17 Ağustos 1999 Saatler 03:02 45 sn 17.733 can Allah rahmet eylesin.

Saat üçü iki geçe, ölüm uyandı bir gece ve insanlık sınandı, sesimi duyan var mı?

17 Ağustos 1999’daki yıkıcı depremde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.

Ve tek umut, o soruda saklıydı; Sesimi duyan var mı? Cevapsız kalan soruları unutmayacağız.

Helalleşin her gece sevdiklerinizle. Uyuyup da uyanamamak, uyanıp da bulamamak var.

Türkiye’min en acı 45 saniyesi 17 Ağustos 1999 Allah ülkeme ve dünyada hiç bir millete bu acıyı yaşatmasın.

Kimi acılar vardır ki dilsizdir; tarif edilmez, unutulmaz. Yitirdiğimiz canlarımıza rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Yaşamayan bilemez. Rabbim bir daha böyle 17 Ağustos acıları göstermesin. Aramızdan ayrılanların mekanı cennet olsun.

Unutmadık! Tarih: 17 Ağustos 1999, Saat: 03.02.  Gölcük Depremi’nde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.

Bakmayın siz en uzun gecenin 21 Aralık olduğuna. Bu ülke en uzun gecesini 17 Ağustos 1999’da yaşadı. Allah bir daha yaşatmasın.

Bu gece saat 03:02’de yıldızlara bak Türkiye. Tanıdığın yüzler göreceksin. Kısacık ömrün kocaman travması. Acıyla. Gözyaşıyla.

17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 22. yıl dönümü nedeniyle yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz.

Allah böyle bir acıyı tekrar yaşatmasın inşallah. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz!

22 koca yıl geçmiş üstünden. Yoldan kamyon geçse gözlerim hala avizeye bakıyor…Unutmadım. Allah 17 Ağustos depreminde ölenleri Cennetine alır inşallah. Amin.

Deprem öldürmez, bina öldürür. 17 Ağustos Depremi’nin 22. yılında, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos Gölcük Depreminin 22. yıl dönümünü bir kez daha hüzünle anıyorum.

17 Ağustos 1999 da yaşanan depremde hayatını kaybeden bürün insanlarımıza Allahtan bir kere daha rahmet dilerim. Allah gani gani rahmet eylesin unutmadık.

22 Yıl önce bugün Marmara depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Amin!

03:02, sesimi duyan var mı? Rabbim bir daha yaşatmasın. Çocukluğumuzun yok olduğu evler, caddeler, sokaklar. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dilerim.

Türkiye’nin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Marmara Depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyorum.

17 sene önce yaşanılan felakette hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diliyor, deprem gerçeği ile yaşayan yurttaşlar olarak bu acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum.

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Resmi rakamlara göre 17 bin 733 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 48 bin 901 vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ulusumuzun yaşadığı en acı felâketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

17 Ağustos 1999 başta olmak üzere, tüm depremlerde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Allah milletimizi görünür, görünmez bütün musibetlerden korusun. Depremden değil, kayıtsızlık, kararsızlık ve hazırlıksızlıktan ürkelim.

17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Geride yalnızca yıkım ve pekguzelsozler.com acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarihtir. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

22 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Bu duygu düşüncelerle deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir