Çatı İle İlgili Sözler

Çatı İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Çatı İle İlgili Sözler Kısa, Çatı Katı İle İlgili Sözler, Çatı İle İlgili Sözler, Ev Çatısı İle İlgili Sözler, Çatı İle İlgili Özlü Sözler, Çatı İle İlgili Anlamlı Sözler

Bütün güzel sözlerin harman olduğu bu güzel sitemizde şimdi de sizler için çatı ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık. Sayfadaki çatı ile ilgili anlamlı sözleri sosyal medya ile rahatlıkla paylaşın.

ÇATI İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER


Her çatı göze güzel görünür, ancak içine girdiğimizde hep bir trajediyle karşılaşırız. Emerson


Tarihte kimi zaman çatı, temellerden daha önemlidir.

Ah ey Tanrım, benim üzerimde çatı yok ve yağmur gözlerimin içine yağıyor.

Siyaset ve samimiyet çok nadir olarak aynı çatı altında yaşar.

Üç neslin bir çatı altında olması, iki neslin bir çatı altında olmasından daha iyidir.

Hiç olmazsa bugün bir evde, bir çatı altında uyumak ne büyük bir mutluluk.

Her çatı göze güzel görünür, ancak içine girdiğimizde hep bir trajediyle karşılaşırız. Emerson

Hesap-kitap bir deyim olabilir. Fakat hesap ile kitap aynı çatı altında olmaz. Kalpte de.

Aynı çatı altında yaşayan insanların bir yabancı gibi sevgisiz saygısız tutumları kalbimi parçalıyor.

Çatı katı odasında yaşayan bir insan güçlü bir istek duysa, dünyayı ateşe verebilir oradan.

Kar, karnı tok, sırtı peke cebinde harçlığı olana evinde odunu kömürü olana evi damı çatısı olana zevktir.

Başımızın üstüne bir çatı çatamazsak, nakışları nereye koysak ıslanacak harap olacak. Cahit Zarifoğlu

İş yerinde yüksek maaşa çalışmak yerine, kitaplarıyla çatı katını bırakmayan bir bilgin vardı. Mark Twain

Bir zamanlar bu caddedeki bir evin çatı katında iki sevgili mutluluk dolu saatler geçirirlerdi. Artık bitti.

Her insan felaketlerin en büyüğüyle aynı çatı altında yaşamaktan korkar, kendi kendisinin bekçisi olurdu! Platon

Hasretim, bir tümseğe, her çatının ardında; kelimenin üstünde, cümlelerin altında. Necip Fazıl Kısakürek

İnsan, yaşamının geri kalanını, hakikatini hava koşullarından korumasını sağlayacak çatı kiremitleri arayarak geçirdi.

Şu çatı, bu duvarlar değil evi ev yapan. Derenin kenarındaki ateşin başı da benim evimdi çünkü siz yanımdaydınız.

Sadece gitmek, onunla yalnız kalmak istiyordu, aynı çatı altında karanlığa gömülüp onun nefesini hissetmek istiyordu.

Peki, ev neresiydi? Ne demekti? Dört duvar bir çatı satın alınca evin mi oluyordu orası, yoksa hapishanen mi?

Duygu dünyamızın çatısını ayakta tutan şey , daima görünmez bir inançtır , bu inanç yok olduğu anda çatı sallanmaya başlar.

Ve üst katta, doğuya bakan çatı katındaki odada yalnız, yüreği sevgiye aç, kimsesiz bir çocuk uykuya dalan kadar ağladı.

Eğer namuslu insanlar isek, nerede ve hangi çatı altında olursak olalım birbirimizi dinlemeye, sesimizi çoğaltmaya, sesimizi birleştirmeye ihtiyacımız var.

Aslında kalacak yere muhtaç falan değilmiş. Eksikliğini duyduğu şey başının üzerinde bir çatı olmasından ziyade bir aileymiş.

Baskı sürekli olan tek felsefedir. O karanlık korku, kölelik duyguları da, bu köpeklerin şu çatı yerinde kaldığı sürece. Kamçıya boyun eğmelerini sağlayacaktır, azizim.

Bir gece bulalım kendimize, sığınılacak bir çatı değil, bir kuytu değil, dümdüz gece sabah olmasın: yani olmasa daha iyi olur dünyanın bütün sabahları yalnızlık.

Kendi yaşayışına gelince, penceresi kuzeye bakan bir çatı katı gibi soğuktu, sıkıntı denen sessiz örümcek de karanlıkta yüreğinin dört bir köşesine ağlar örüyordu.

Hangisi diğerini yalnız bırakmıştı? Yalnızlar mıydı? Aynı çatı altında iki kişi değiller miydi,hatta daha fazla?Saçmalıyordu,yalnızlığın sayılarla alakası yoktu.

Yazın soğuk çimenlerde yatmaktan, kışın da tınaz yığınının içinde ya da büyük samanlıkların çatı aralarında barınmaktan kaçınmam; yeter ki yüreğimde sevgi olsun.

Her biri kendi dünyasında, ama yine de birbirlerinin varlığı ile var olan; hiç konuşmasalar bile aynı çatı altında olmaktan memnun ve mutlu geçinip gidiyorlardı.

Bir toplum, altınları için bankalar yapıyor ama hayallerini bir çatı altında toplayacak müzeler kuramıyorsa, siyasetçileri, ekonomistleri istediği kadar konuşsun, yoksullaşıyor demektir.

Eğer iki insanın paylaşabileceği fazla şeyleri yoksa ve değer hükümleri çatışıyor ise; bu iki insan karı- koca da olsalar aynı çatı altında birbirlerine yabancıdırlar. Andre Gide

Bu dört duvar yapılmadan önce de bizimdi. İnsanın yüreği neredeyse evi oradadır, Fahriye. Şu çatı, bu duvarlar değil evi ev yapan. Derenin kenarındaki ateşin başı da benim evimdi çünkü siz yanımdaydınız.

Bir ülkenin beyni akademik sistemidir. O beynin özgür düşünmeye ihtiyacı var. Bunun için de özgürlük ve özerkliğe. Akademik kurumlar kendi kararlarını alabilsin, çatılarını kurabilsinler. Daron Acemoğlu

Biz bu örümcekli kafadan ne zaman kurtulacağız. pekguzelsozler.com Kadını erkeğin arkasına atan, onunla bir mecliste oturamayan, bir çatı altında kadın erkek birlikte bulunmak gerekince araya perde geren toplum hiç bu çağın toplumu olabilir mi?

Günümüz fiziğinin en önemli amacı bölünmenin bir noktada duracağını söyleyen kuantum fiziği ile uzay zamanın sonsuza kadar bölünebileceğini belirten Genel Görelilik Kuramını tek bir çatı altında birleştirebilmektir.

Aynı çatı altında bulunmak, birbirinize zaman ayırdığınız anlamına gelmez. Birlikte olmak; birbirinize odaklaşmak, birbirinizle ilgilenmektir. Yoksa aynı masada yemek yiyebilirsiniz, ama biriniz televizyon izliyor, öbürü bulmaca çözüyor ise, bu birliktelik değildir.

Hiçbir insan için sorumsuzluk seçeneği yok! Sorumsuzluğun öznesiymiş gibi “vurdum duymaz” davranma hakkı da yok. İnsan hangi yöne giderse gitsin, hangi gizli geçide girerse girsin ve hangi çatı altına sığınırsa sığınsın; beyhûde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir