Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Sayfa İçeriği: Dünya kadın Hakları Günü Mesajları Kısa, 5 Aralık Dünya kadın Hakları Günü Mesajları, Dünya kadın Hakları Günü Resimli Mesajları

5 Aralık 1934 günü Mustafa Kemal Atatürk Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını vermiştir. Bu nedenle her sene 5 Aralık Kadın Hakları Günü olarak kutlanır. Bizde bu sayfamızda sizler için en güzel Dünya Kadın Hakları Günü mesajlarını hazır ettik. Sayfadaki Kadın Hakları Günü tebrik mesajlarını sosyal medya ile paylaşın.

DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI


Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.


Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir. Şems-i Tebrizi

Bütün kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun.

Kadınlar bizi sevdikleri zaman, her suçumuzu bağışlarlar. Balzac

Dünyada her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır, anlamak için değil. Oscar Wilde

Kadınlar aşk ile beslenir, nefret ile güçlenir. Kadın Hakları Günü kutlu olsun.

Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Ve bir ses yükseldi veda hutbesinden: Kadınlar size Allah’ın emanetidir. Hz. Muhammed

Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür. Francois Truffaut

Kadınlar bizi sevdikleri zaman, her suçumuzu bağışlarlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Güzel kadın bir mücevherdir, iyi kadın ise bir hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Güçlü kadının dostu az, seyircisi ve düşmanı çok olur. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun.

Kadınlarını okutmayan milletler, yıkılmaya mahkûmdur. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir kadının sevgilisine söyledikleri, rüzgarların ve hızla akan suların üzerine yazılmalıdır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Dürüst bir kadının güzelliği, ateşe benzer; yaklaşmayana hiçbir zararı dokunmaz. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir kadın güçlüdür aslında. Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama ister ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin. Can Dündar

Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın da kalbe hoş görünür, birincisi pırlanta, ikincisi hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlar güller gibidir, bir defa açıldılar mı, yaprakları hemen dökülmeye başlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlarımız erkeklerden daha çok aydın, daha çok verimli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlar istediler mi sahiden hasta olurlar, hatta kibirleri uğruna ölürler bile. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında. Can Dündar

Kadınlar güçsüz olana kendini bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınların iki büyük silahı vardır: Makyaj ve gözyaşı, erkeklerin şansına, ikisini aynı anda kullanamazlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Güçlü kadın olmak istiyorsanız asla bildiklerinizle yetinmeyin. Hayatınızdaki herkesten bir şeyler öğrenebileceğiniz düşüncesiyle hareket edin.

Hayata karşı dimdik duran, hiçbir zorluklardan yılmadan azimle mücadele eden, pekguzelsozler.com bir engelle karşılaştığı zaman pes etmeyen kadın zeki ve bilgili bir kadındır.

Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir milletinde Anadolu köylü kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmek olanağı yoktur. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınların siyasal güçleri yoktur sözde; oysa akıllı kadınlar, aptal kocalarını hiç güçlük çekmeden parlamentoya sokar, hatta bakan koltuklarına oturturlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Milletin kaynağı, sosyal hayatın esası olan kadın, ancak faziletkâr olursa vazifesini ifa edebilir. Herhalde kadın, çok yüksek olmalıdır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir