Dünya Kadın Hakları Günü Sözleri

Dünya Kadın Hakları Günü Sözleri

Sayfa İçeriği: Dünya Kadın Hakları Günü Sözleri Kısa, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Sözleri, Dünya Kadın Hakları Günü Sloganları, Dünya Kadın Hakları Günü Sözleri İnstagram, Kadın Hakları İle İlgili Sözler

En değerli varlıklarımızdan birisi olan kadınlarımızın bu özel günü için Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri sizler için hazır ettik. Sayfadaki 5 Aralık Dünya Kadın Hakları sözlerini mesajlarını sosyal medya ile paylaşın.

5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI SÖZLERİ


Güzel kadın bir mücevherdir. İyi kadın ise bir hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.


Kadınlarını okutmayan milletler yıkılmaya mahkumdur. Atatürk

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 5 Aralık kadınlar günü kutlu olsun.

Gökyüzünün yarısını kadınlar taşır. Kadın hakları günü kutlu olsun.

Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Dünyada her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir milletin medeniyetini ölçmek istiyor musunuz; kadınlarına nasıl muamele edildiğine bakınız.

Güzel kadın bir mücevherdir. İyi kadın ise bir hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Erkeklere ilk öğüdü, ilk eğitimi veren ve onun üzerinde ilk analık egemenliğini ve etkisini kuran, kadındır.

Kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda yükselmeye layıksın. Atatürk

Bütün kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Dürüst bir kadının güzelliği, ateşe benzer; yaklaşmayana hiçbir zararı dokunmaz. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, kadınların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınların fazla kuvvetli sözcük kullanmadan, bütün duygularını anlatmakta eşsiz bir kabiliyetleri vardır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bizim toplumumuzun başarı gösterememesinin sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ihmal ve kusurdan doğmaktadır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlarımız hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli ve daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlarımızın genel görev ve çalışmalarda paylarına düşen işlerden başka, en önemli, en hayırlı, en faziletli bir ödevleri de “iyi anne” olmalarıdır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Türk kadını dünyanın en münevver, en faziletkâr ve en ağır kadını olmalıdır. Ağır sıklette değil; ahlakta, fazilette ağır vakur olmalıdır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin! Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Din icabı olan tesettür, kadınların külfetini mucip ve adaba aykırı olmayacak basit şekilde olmalıdır. Tesettür şekli kadını hayatından, mevcudiyetinden tecrit edecek şekilde olmamalıdır! Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir topluluk, cinsinden yalnız birinin asrın icaplarını edinmesiyle yetinirse o topluluk yarıdan fazla güçsüzlük içinde kalır. Bizim topluluğumuzun başarısızlığının sebebi kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz kayıtsızlık ve kusurdan ileri gelmektedir. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin? Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, pekguzelsozler.com asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Daha esenlikle, daha dürüst olarak yürüteceğimiz yol vardır. Bu yol, Türk kadınını çalışmamıza ortak yapmak, ilmî, ahlâkî, sosyal, ekonomik yaşamda erkeğin ortağı, arkadaşı, yardımcısı ve destekleyicisi yapmak yoludur. Dünya kadın hakları günü kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir