Sokak Lambası İle İlgili Sözler

Sokak Lambası İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Sokak Lambası İle İlgili Sözler Kısa, Sokak Lambası İle İlgili Sözler Tumblr, Sokak Lambası İle İlgili Şiir Sözleri, Sokak Lambası İle İlgili Anlamlı Sözler

Sokak lambaları hüznün ve karanlığın sembolü olmuşlarıdır. Sayfamızda sokak lambası ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazır ettik. Bu güzel sözleri okurken siz de paylaşmak isteyeceksiniz. Sokak lambası ile ilgili anlamlı sözleri sosyal medya ile paylaşın.

SOKAK LAMBASI İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER


Geceyi aydınlatan sokak lambaları değil, yarına beslenen umuttur.


En güzel kar yağışı, sokak lambasının üzerine yağandır.

Bu gece de seni düşünürken sokak lambalarının sönüşünü izledim.

Uykusuz kaldığım kaçıncı gece. Sokak lambaları şahidim olsun.

Issız ve karanlık dar bir sokakta, yalnız başına yanan bir sokak lambasıyım.

Gün sana doğuyor, lâkin benim içimde bir sokak lambası bile yanmıyor.

Herkese güneş olup, bana bir sokak lambası bile olamayışını unutmayacağım.

Her gece, bir sokak lambasının altında oturmuş, beni bekliyor düşlerim.

Sokak lambası gibi olma ey yar. Kime yandığın belli olsun. Necip Fazıl Kısakürek

Sokak lambaları saat 6.24’te kapanıyor. Bunu, seni beklerken öğrendim.

Sokak lambası sessizliğiyle aşığım ben sana. Kimi zaman parlayıp kimi zaman yanarak.

Geceyi aydınlatan sokak lambaları değil, yarına beslenen umuttur. Emine Supçin

Ben de o karanlık yolda çok yürüdüm; fakat sokak lambalarını, sana rastlayınca fark ettim.

Yaşamak bir sokak lambası gibi, bir gece evden atılmış bir çocuk sanki. Cahit Zarifoğlu

Sokak lambaları karartıyor şehrimi, gel de güneş doğsun memleketime. Halil İbrahim Özdinç

Sokak lambasını ay sandım yine bugün. Korkuyorum, başkasını da sen sanacağım bir gün.

Sigara olup yanamam ama bir sokak lambası olup, gecenin karanlığından kurtarabilirim seni.

Hava kararmadan açılan sokak lambaları gibiyim, etrafıma ışık saçsam da görünmüyorum.

Çıkmaz bir sokağın, kırık dökük sokak lambası gibiydik. Sigara ışığının aydınlattığı karanlık şehir de.

Gözlerinden göğüme sayısız yıldız akar, bir gülüşün içimde binlerce lamba yakar. Erdem Beyazıt

Bir sokak lambası altında, elimizde çekirdekle yoldan gelen geçen herkesin dedikodusunu yapabilirdik.

Yağmurlu bir akşam üstü, sokağın sonundaki sokak lambası tarafından duyuldu son hıçkırıklarım.

Bazıları yalnızdır. Öyle değil. Bazıları kalabalıklarda, mezar gibi. Sokaktaki tek yanan sokak lambası gibi. Bazıları, çok.

Uzayıp giden bu karanlık yolların bir anlamı olmalı. Bir sokak lambası yanmalı artık umutsuzluğumuza. Bektaş Şenel

Penceremden içeri sızan sokak lambası, yüzümde aydınlanıyordu. Altına gizlendiğim yorgan da beni koruyamıyordu bu karanlıktan.

Seni karanlıktan kurtaracak şeyin ışık olmadığını öğrendiğinde, sabahların ve sokak lambalarının hiçbir önemi kalmayacak.

Seni sokak lambaları büyüttü, onları saç okşamalı masallar. Duvarların soğukluğunu sorgulamayı bırak merih. Bir yuvayı anne sıcak yapar.

Yaşamak bir sokak lambası gibi. Bir gece evden atılmış bir çocuk sanki. Tek bir damla tek bir ses gibi aklıma düşüyor. Cahit Zarifoğlu

Yaşam, karşılıklı sıralanmış bir dizi sokak lambası değildir; ışıklı bir ayla, bilinci bir uçtan bir uca saran yarı saydam bir örtüdür. Akşit Göktürk

Gece odamı aydınlatan sokak lambasına bakıp seni düşünürken buluyorum kendimi. Ne kadar garip değil mi seni unutmak istiyorken?

Anlamıyorsun, yandığım sokak lambasını neye çevirdiğini anlamıyorsun. Son kalan umudumu yaktığımı anlamıyorsun. Beni hiç anlamıyorsun.

Karanlık bir şehrin sokak lambası gibidir ömür. Birilerini aydınlatmak için, kendini yakarsın; Işığın altından geçenler, görmezler bile seni.

Birazdan hava aydınlanacak. Bu işe en çok yanmayan o patlak sokak lambası sevinecek. Kendini gereksiz hissetmenin nasıl bir his olduğunu bilirsin. Burak Aksak

Dışarıda kar yağıyor. Perdeyi açtım, odayı sokak lambası aydınlatıyor. Camlar kocaman, gökyüzü aydınlık. Düşüşlerini izleyerek uyuyacağım bu gece.

Gece oldu yine. Sokak lambaları hüzün saçıyorlar pencerelerden içeriye. Sönmüş sokağımın lambası. Karanlığım bana yetiyorken zaten, bırakma beni geceyle baş başa.

Yazın başında bizim evi gören o bozuk sokak lambası vardı ya hani her gece seninle konuşurken bir yanıp bir sönüyor diye anlattığım. Artık hiç yanmıyor.

Bu suskun, durgun sokak lambalarına bakıp gülümsüyordum ve günbatımında, ışıklandığım anda kendimin de bir sokak lambası olduğunu fark ettim. Dorian Pastor

Karanlık bir şehrin sokak lambası gibidir ömür. Birilerini aydınlatmak için kendini yakarsın. Işığın altından geçenler görmez seni. Sen ancak yandığınla kalırsın.

Saat beşe doğru geliyor, gün birazdan aydınlanmaya başlar. Sokak lambaları söner. Ben de son sigaramı yakıp, balkon demirlerine yaslanarak neden uyumadığımı düşünürüm.

Birini arkanda bırakacaksan o kişi sadece kendin ol, sakın kimseyi sabahın beşinde bir sokak lambasının altında oturtacak kadar arkanda bırakma. Servet Abiye

Yıldızlara haykırdım seni, dolunaya, sokak lambasına haykırdım, sana suskunluğumu. Kaldırımlara betimledim sana vurgunluğumu, adının imkansız olduğunu sanan kaç çocuk var, bir bilsen.

Gün ortasında karanlığı yaşıyorum. Ağaçlar yeşilliğini, çiçekler renklerini kaybediyor. Sokak lambaları yanıyor ki, her sokak lambası bana yalnızlığı hatırlatıyor. Mehmet Coşkundeniz

Ay sıradan 1 sokak lambası değil. pekguzelsozler.com Ay tuhaf bir şey. 1 sokak çocuğu gibi bazen yalınayak aşağı yukarı koşuşturuyor. Bazen ise onun krala özgü haşmetli görüntüsü altında bütün dünya vakur 1 sessizliğe bürünüyor. Erlom Ahvlediani

Ey sokak lambası, benim karanlıktaki kardeşim, gecenin akıntısında sana sığınan çok fazla enkaz oldu mu? Uyuma kardeşim, uyuma. Çok fazla enkaz vardı ama onlar senin için değildi. Lord Dunsany

Sokak lambaları aydınlatıyor hala yolları. Yıllar oldu. Ama ben her gece beş dakikalığına da olsa bakmadan, her yerde seni aramadan duramıyorum. O lambalar sönmediği müddetçe de vaz geçemem diyordum, ufak bir titreklikte ve karanlıkta koşup el fenerleriyle aramaya başlıyorum çıkıp gelişlerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir